JAK FUNGUJE BEZOBALOVÝ OBCHOD?

NÁŠ BEZOBALOVÝ OBCHŮDEK

 

Bezobalové nakupování je sice v České republice trendem posledních několika let, ale jeho světová proslulost je mnohem staršího data. Můžete jej najít i pod pojmem zero waste (bez odpadu).

Hlavním principem je nákup potravin, drogistického a jiného zboží do vlastních nebo zapůjčených nádob, které použijete pro transport nebo k přímému uskladnění. Většina zboží je na váhu nebo na kusy. Kolem tohoto způsobu nakupování panuje kromě pozitivních ohlasů přirozeně i spoustu mýtů. My jsme se setkali se spoustou z nich a ty nejčastější jsme se vám pokusili objasnit v samostatného článku, který pro vás nyní připravujeme.

V naší prodejně Třinec BEZ Obalu klademe důraz na to, aby celý bezobalový proces byl co nejvíce efektivní. Proto vyhledáváme i takové dodavatele, kteří jsou schopni a ochotni nám dovážet své zboží ve vratných nebo jinak využitelných velkoobjemových obalech (většina z nich má svou nabídku již rozšířenou právě pro bezobalové prodejny, což je pro nás BEZva :)).

Jelikož nejsme jedinou bezobalovou prodejnou v našem regionu, ale kolem nás jsou již otevřeny prodejny v Českém Těšíne, Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí nebo třeba v Ostravě, máme výhodu v komunikaci s dodavateli. Naštěstí se najdou takoví  lokální pěstitelé, chovatelé a výrobci nebo dovozci kvalitního zboží, většinou v bio kvalitě, kteří mají již s bezobalovým prodejem zkušenosti a myšlenka pomoci tímto stylem našemu životnímu prostředí je jim stejně blízká jako nám. V případě, že pro vás hledáme dodavatele nové, je pro nás podmínkou spolupráce, kromě uvedených způsobů dodávání zboží na prvním místě kvalita, na druhém lokálnost a na třetím cenová dostupnost.

Vyhledáváme pro vás kvalitní sortiment od dodavatelů, kteří sdílí myšlenku BEZobalového nakupování.

Ve spolupráci se vzdělávací společností Geniu institut s.r.o.  chceme vnést myšlenky o bezobalovém nakupování mezi širší veřejnost. Plánujeme pořádat přednášky, workshopy a jiné aktivity spojené s myšlenkou nakupovat a žít způsobem šetrným k sobě samému a ke svému životnímu prostředí.

 

Jak u nás můžete BEZ obalu a hlavně BEZ obav nakupovat?

 • Přijďte se k nám podívat 🙂
 • To je položek, co? 🙂 Nevěšte hlavu, tady na webu naleznete kompletní přehled našeho sortimentu.
 • Doma si připravte sáčky, pytlíky, dózičky, nádoby.
 • Pokud nic takového zatím nemáte, nebojte, u nás se nějaké nádobky i pytlíky najdou.
 • Přijďte si k nám nakoupit.
 • Zboží navážíme, nalijeme, nasypeme dle vašeho přání do vašich nádob.
 • Zaujala vás surovina a vy si nejste jisti, zda víte, jak ji správně využít/připravit? Rádi vám poradíme a inspirujeme vás.
 • Chybí vám něco, co byste u nás rádi nakoupili? Řekněte nám to, jsme nakloněni jakémukoliv dotazu, přání či připomínce.
 • Zaplatit můžete u nás hotově i kartou.
 • U nás můžete pořídit dárkové poukázky a šířit tak BEZobalovou náladu mezi své nejbližší 🙂
 • V případě, že budete souhlasit, rádi vám zašleme účtenku o zaplacení na email. BEZ zbytečného tisku, BEZ odpadu.

Stane se vám, že jdete jen kolem a nemáte nic, v čem byste si nákup odnesli? Žádný problém! Můžete využít naší skleničkovou banku. Skleničku si můžete poté nechat, či ji opět vrátit při další návštěvě. Můžete si také u nás zakoupit papírové nebo látkové pytlíky či tašky.

Látkové pytlíky a skleničky si u nás můžete zakoupit nebo půjčit.

Pro koho JE bezobalové nakupování vhodné?

Pro všechny, kteří se zajímají o to, co jedí, pijí a jakou chemií své tělo vystavují.

 • Náš sortiment jsme pro vás poskládali tak, aby bylo vše v naprosté shodě s kvalitou, lokálností a ochranou životního prostředí. Mnoho potravin pro vás máme v bio kvalitě produkovanými lokálními dodavateli z Moravskoslezského kraje, případně v rámci České republiky.

Pro všechny, kterým není lhostejný nynější způsob nakládání s odpady.

 • BEZobalové nakupování má minimální produkci odpadů, je tedy vhodné i pro vaši zero waste domácnost nebo firmu.

Pro všechny, kteří mají zájem chránit naši planetu.

 • BEZobalové nakupování díky minimální produkci odpadů a maximálnímu využívání lokálních dodavatelů bez složité dopravy z druhého konce světa má pokud možno minimální negativní dopad na životní prostředí, čímž se snaží udržet a chránit Zemi, před nekontrolovatelným konzumním chováním spotřebitelů.

Pro všechny, kteří chtějí zefektivnit své nakupování a ušetřit.

 • BEZobalové nakupování má jiný koncept nežli klasické supermarketové. Tím, že nakupujete jen to, co a kolik opravdu potřebujete a vše spotřebujete, tak daleko méně věcí vyhodíte a nebudete tak plýtvat zdroji, ale především svými penězi. Žijeme přeci jen v době, kdy nemusíme nakupovat potraviny „do zásoby“. Žijeme v dostatku, ne-li přebytku.

Pro koho bezobalové nakupování NENÍ vhodné?

Pro lidi, kteří neradi přemýšlejí.

 • Při BEZobalovém nakupování je potřeba promýšlet, co jdete koupit, to znamená, jaké nádoby k tomu budete potřebovat (skleničky na olej, dózičky na mouku, pytlíky na čočku apod.)

Pro lidi, kteří neradi plánují.

 • S BEZobalovým nakupováním souvisí plánování vašeho nákupu a zejména plánování na co vám určité produkty mají posloužit a s tím souvisí plánování, co a kdy budete s produkty dělat (co uvaříte, jak uklidíte, co dětem dáte ke svačině apod.).

Pro lidi, které baví nákupy v supermarketu.

 • BEZobalové nakupování je o jiném konceptu dovozu, skladování a prodeje zboží. Upřednostňujeme lokální dodavatele nabízející kvalitní produkty, které v supermarketu nenajdete a naopak u nás nenajdete klasické zboží, které nabízejí supermarkety.

Pro lidi, kteří rádi čtou akční letáky a nakupují jen levné zboží.

 • Cena zboží je v u nás až na třetím místě, po kvalitě a lokálnosti. Pro nás je důležitější, že u nás nakoupíte méně věcí ve vysoké kvalitě, nežli více věcí v nízké kvalitě, což je cílem letáků velkých obchodníků.

Přijďte se k nám přesvědčit, že nakupování do vlastních je mnohem větší zábava 🙂

Těšíme se na vás.